L’IES La Sénia, anomenat centre participant de la Lliga Oficial de Colpbol de la Comunitat Valenciana.

David Caballero González / 15 de febrer de 2017

El nostre institut ha sigut reconegut com a centre participant de la LLIGA OFICIAL DE COLPBOL (LOC), torneig organitzat per la Conselleria d’Educació. El COLPBOL, creat per un professor valencià d’Educació Física, copbolés un esport amb unes característiques d’inclusió i col·laboració, on juguen 2 equips mixtes de 7 jugadors, amb l’objectiu d’introduir una pilota en la porteria rival. Només està permès colpejar la pilota.

Ja en desembre, 6 equips formats per alumnat de primer, segon i tercer d’ESO, acudírem a la primera jornada al poliesportiu de Nazaret a València. La segona jornada serà el 5 d’abril, i al final de curs gaudirem de les finals i la jornada de clausura.

El nostre centre, és un dels que més equips i alumnat mobilitza, ja que contem amb més de 70 xics i xiques. El departament d’Educació Física fomenta este tipus d’esport i activitat física, que està a l’abast de tots els estudiants, i té uns clars beneficis tant a nivell físic, com social i psicològic.

 

Print Friendly, PDF & Email