Reunió amb Ángela Nzambi responsable de CEAR al País Valencià.

Àngel Rabasa / 15 de desembre de 2018

Una taula rodona en la que participaran els nostres alumnes de 4t d’ESO i diversos  representants de CEAR (Comité Espanyol d’Ajuda al Refugiat) per tractar, conéixer i comprendre la realitat dels refugiats.

Els alumnes de 4t d’ESO i diversos  representants de CEAR (Comité Espanyol d’Ajuda al Refugiat) participaran taula rodona per tractar, conéixer i comprendre la realitat dels refugiats.

Aquest dimarts 9 de gener ha tingut lloc una reunió amb Ángela Nzambi (responsable del Àrea de Voluntariat i Incidència de CEAR al País Valencià a la que assistiren també Gloria Becerra (Cap d’estudis), Pilar Pérez (Orientadora), Mª Ángeles Ruiz (Coordinadora d’ESO) i Àngel Rabasa (Cap del Departament de Música i coordinador del projecte).

La reunió se celebrà a l’aula de música de l’IES La Sénia per preparar una taula rodona en la que participaran els nostres alumnes de 4t d’ESO i diversos  representants de CEAR (Comité Espanyol d’Ajuda al Refugiat) per tractar, conèixer i comprendre la realitat dels refugiats. La taula redona es realitzarà el proper dimarts 13 de febrer (12.00 h.) a la sala de conferències de l’Auditori Municipal de Paiporta.

Aquesta és una de les diferents activitats programades dins de la 3a edició del Projecte Musical d’Educació en Valors “L’ESO CANTA AMB COR”, espectacle que aquest curs es realitzarà diumenge 25 de febrer -a les sis de la vesprada- en l’Auditori Municipal de Paiporta i que inclourà una selecció de cançons amb  distintes llengües que aborden des de diferents punts de vista el tema dels refugiats.

 

Print Friendly, PDF & Email
Total Page Visits: 1312 - Today Page Visits: 1